Portugalsko

ImageJsme připraveni na punk v Portugalsku. Tašky zredukovány na 2 trička jedny kraťasy a spousta blbostí jako ukulele a může se vyrazit.

První zastávka je Bilbao ve Španělsku. Neustálé škemrání posádky o sousto jídla nás dohnalo k arabáčům na kebab. Zde vzniklo velice poutavý tutoriál, jak efektivně sbalit dívku pojídáním kebabu.

Celý natěšení se vydáváme do Guggenheimova muzea moderního umění. Naše nadšení umocnila velmi příznivá cena vstupu (7,50€ student). Hlavním výstavcem byl David Hockney. Učarovali nás jeho velkoformátové obrazy krajiny tvořené z kůry stromů, 3D panorámata poskládány z analogových fotografií nebo kresby tvořené na Ipadu. Po shlédnutí muzea se crew rozdělila na pozéry a longboardisty. Pozéři šli vychutnávat kávičku a zmrzlinu a longboardisti jeli nakoupit potraviny a hledat Mc Donald, aby jsme nezašli hladem. Najedli jsme se a vydali se hledat skatepark La Kantera. Celý namachření jsme vstoupili do skateparku a po chvíli, kdy jsme viděli lokální jezdce (průměrný věk 12 let) nám spadl hřebínek, někteří spadli doslova. Pofelili jsme a dali si večeři s výhledem na lokální diktát v bowlu. Při nakládání prken jsme vypadali tak drsně a respektně, že místní mládež nás považovala za sponzorované surfáky (dojem umocnily nálepky Big Shoc po celém autě). Jako pravé stár jsme rozdali energi drink a podpisy nechali až na letiště. (chceme se odlišit od konkurence – rozdáním jedné plechovky celé skupině – museli se podělit, budujeme exkluzivitu značky) Mládež připomínající africké děti, které právě dostanou vodu, ve chvilce vyhltli plechovku.

Přes noc jsme dojeli na nejvyšší horu Portugalska. Ve 4:30 (díky bohu né v 3:15)  jsme zaparkovali u budovy připomínající laboratoř pro výzkum duševně nemocných. Tato skutečnost vyvolala v některých z nás průjem, ale odhodláni spatřit krásu východu slunce jsme vystoupali obtěžkáni vařičem a čínskými polívkami na vrchol. Všichni naloadovali své aparáty a začali zběsile fotit první paprsky světla. Celý rozněžnělý jsme brzkého rána usnuli v objetí.

Peniche nás přivítalo skvělými podmínkami pro surfing. K naší crew se připojila alko-morava-pyčo crew Vávovci s jejich kočičkami (Varfinou a Nikitou – přejmenována na High five pes). Prkna jsou připnuta na střechu a my se vracíme z Balealu na nás secret spot (tam kde spíme). Kufr je napěchován věcma a jak si tak projíždíme Peniche zaslechneme zvuk řinčícího hrnce. V tu ránu Maruška zařvala stylem béčkového akčního filmu: “Máme otevřený kufr”. Za 2km jízdy s kufrem dokořán jsme ztratili ešus (který jsme dohledali) a Lumírovo ukulele (R.I.P. – brekoš)

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: